Programowanie komputerowe w Science - BOX

Robotyka LEGO Mindstorms - Scratch - Python - Robotyka Photon

 
 
NOWOŚĆ! Robotyka LEGO MINDSTORMS

Dla dzieci od 8 lat. Robotyka Lego Mindstorms to wymarzone zajęcia dla młodych inżynierów-konstruktorów. Kreatywne zestawy Lego rozwijają wyobraźnię przestrzenną.
Uczestnicy zajęć poza projektowaniem i konstruowaniem robotów mają do czynienia z elektroniką jak: czujniki ruchu, dotyku, koloru czy poczerwień.
W kolejnym etapie dzieci programują roboty na laptopach, tworząc dla nich zadania np. przynieś, podaj, omiń przeszkodę, programują roboty do walk Sumo, wyścigów i rywalizacji.
 
Na każdych zajęciach dzieci budują i przebudowują swoje roboty. Aby urządzenie zadziałało musi zostać odpowiednio zaprogramowane. Roboty tworzone z zestawów LEGO Mindstorms można programować w prostym i przyjaznym dzieciom graficznym środowisku programistycznym. Pokazujemy jak praktycznie wykorzystać komputer, uczymy logicznego myślenia oraz algorytmicznego języka programowania.
 
Poznane konstrukcje jak: pętle, warunki, zmienne występują praktycznie w każdym języku programowania, zatem budujemy bazę do dalszego, zaawansowanego programowania w przyszłości. Dodatkowo konstruowanie robotów rozwija małą motorykę, wyobraźnię oraz zmysł koordynacji wzrokowo-ruchowej.
 

 
 
Programowanie w oparciu o Scratch
 
Zajęcia dla dzieci od 7 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.
 
W trakcie zajęć dzieci czeka dużo wyzwań. Będą kreować animacje, tworzyć interaktywne gry, zgłębiać świat robotyki i nowych technologii. Nauczą się kodowania w języku Scratch oraz pisania krótkich skryptów, by następnie…wyruszyć w dalszą podróż z programowaniem.
 
Scratch to język programowania i jednocześnie społeczność internetowa, w której dzieci uczą się jak tworzyć i udostępniać internetowe gry, historie, animacje. Podczas pracy ze Scratch’em dzieci uczą się kreatywnego myślenia, współpracy, logicznego i systematycznego rozumowania. Scratch został zaprojektowany i utrzymywany przez grupę Lifelong Kindergarten w MIT Media Lab. Jest on bezpłatny.
 
           
 
 
 
Programowanie Python / GRY 3D
 
Zajęcia dla dzieci od 10. roku życia, w czasie ktorych Młodzi Programiści nauczą się tworzenia kodów źródłowych w google, rozwiną analityczne myślenie, nauczą się programowania na starannie dobranych przykładach zainspirowanych życiem codziennym.
 
Poznanie Python to wymarzony start dla przyszłych programistów.
Python to bardzo popularny, wszechstronny i przystępny do opanowania język dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z programowaniem.
 
Ten kurs zapewnia solidne podstawy niezbędne każdemu młodemu programiście. Zdobytą wiedzę dzieci będą potem mogły rozwijać w dowolnym kierunku: programowanie gier, aplikacje mobilne, bazy danych, aplikacje webowe itp.
 
 

Programowanie z robotem PHOTON
Zajęcie dla dzieci od 3 roku życia. Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Każdy Photon wyposażony jest w sensory,
które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko.
Photon to niezwykły robot, który rośnie wraz z dzieckiem. Dzieci będą uczyły się programowania w oparciu o Scratch oraz Google Blocky, na trzech różnych poziomach dostosowanych
do ich wieku oraz możliwości.
       
 
ZAPRASZAMY!!
 
Wszystkie zajęcia trwają około 55-60 minut, koszt całorocznego kursu to 1750zł.
10% zniżki na cały kurs dla dzieci, które posiadają Piaseczyńską Kartę Mieszkańca.
10% zniżki dla rodzeństwa.
 
Dla rodziców czeka recepcja z dostępem do Internetu, bezpłatną kawą i herbatą oraz kącik malucha dla rodzeństwa.
 
Warto spróbować! Serdecznie zapraszamy!
 
 
 
Science-BOX s.c.,  05-500 Piaseczno-Julianów, Julianowska 90 F, NIP: 1231393916
Nr rachunku bankowego: 69 1140 2004 0000 3102 7763 5479
free website
built with
kopage