Przejdź do treści

Programowanie komputerowe

Programowanie komputerowe.pngProgramowanie komputerowe

programowanie Piaseczno - programowanie komputerowe Piaseczno - Scratch Piaseczno - Python Piaseczno - gry 3D Piaseczno

 

Nasze kursy programowania wprowadzają Dzieci w świat programowania poprzez tworzenie gier, aplikacji oraz pisania algorytmów. W zależności od poziomu korzystamy z różnych programów, które pozwalają przygotować projekty. Nasze kursy dla najmłodszych zaczynamy od aplikacji Scratch, która jest bardzo przyjazna i Dzieci lubią w niej pracować. Z kolei dla najstarszych jesteśmy przygotowani, aby pokazać im jak tworzy się gry 2D oraz 3D w programie Unity. Obecnie jest to najpopularniejsza i polecana platforma do tworzenia gier. Podczas przygotowywania projektów Dzieci muszą rozwiązywać problemy, dyskutować o ich jakości oraz wyciągać wnioski. Podsumowując, najlepsze gry to te utworzone samodzielnie!

Poniżej znajdują się szczegółowe opisy Naszych kursów w poszczególnych

Scratch (7 - 12 lat)

Aplikacja Scratch pozwala na zaprojektowanie gier, animacji oraz interaktywnych historii. Jest to świetne narzędzie, które pozwala Dzieciom łączyć w jednym projekcie oprawę graficzną, dźwiękową oraz programowanie. Bogata biblioteka obrazków oraz dźwięków pozwala w krótkim czasie przygotować bardzo interesujący projekt.

Nasze kursy w Scratchu prowadzimy dla grup całkowicie początkujących oraz starszych. Na kolejnych zajęciach Dzieci poznają coraz więcej bloczków z których mogą ułożyć własne skrypty. Bloczki znacząco ułatwiają pracę, ponieważ Dzieci nie muszą pisać kodu, a go układają. Dzięki temu nawet najmłodsi Uczestnicy po kilku zajęciach będą gotowi sami tworzyć projekty. Najlepsze jest to, że korzystamy z darmowej, powszechnie dostępnej aplikacji, więc Dzieci mogą ćwiczyć programowanie również w domu po zajęciach!

 

 

Python (10 - 14 lat)

Język programowanie Python od kilku lat staje się coraz bardziej popularny. Wynika to z faktu, że jego składnia językowa jest bardzo prosta, ale pozwala osiągnąć wszystko to co oferują pozostałe języki programowania. Na tym etapie Dzieci już muszą pisać cały kod i coraz bardziej są wprowadzane w świat algorytmów. Znajomość języka Python jest obecnie bardzo pożądana nie tylko w obszarze informatyki, ale też innych nauk. Obecnie korzysta się z niego w celu automatyzacji pewnych zadań, pracy z tzw. big-data, ale też podczas projektowania stron internetowych.

Dzieci na Naszych kursach języka Python poznają składnię języka, przygotowują proste skrypty oraz gry z użyciemy modułu pygame. Dodatkowo podczas zajęć wchodzimy trochę dokładniej w terminologię informatyczną i bardziej szczegółowo wyjaśniamy jak to wszystko działa. Dzięki temu nasi Uczestnicy są przygotowywani do dalszego rozwijania swojego zainteresowania programowanie.

Gra Pong
Pong
Gra Santa
Święty Mikołaj
Gra Matematyka
Quiz matematyczny